Jak wybrać odpowiedni rower crossowy?

Jazda na rowerze crossowym to fantastyczny sposób na przeżycie wspaniałych chwil na świeżym powietrzu. Płynny, łatwy ruch i spalające kalorie odcinki zjazdowe to także doskonały trening układu krążenia. Jeśli jednak nigdy nie próbowałeś jazdy na rowerze crossowym lub nie jesteś pewien, na co zwrócić uwagę przy zakupie swojego pierwszego roweru, ten przewodnik jest dla Ciebie. W końcu znalezienie i zakup odpowiedniego roweru crossowego może być nieco kłopotliwe. 

Czym są rowery crossowe?

Rowery crossowe to rowery zwane również rowerami terenowymi, ale dostosowanym do mniej wymagających tras. Rowery crossowe dobrze spiszą się na polnych drogach i nieco bardziej wymagających leśnych ścieżkach. Oczywiście, można nim również jeździć po asfalcie.

rowery crossowe

To weź pod uwagę podczas zakupu roweru crossowego

Zanim zagłębimy się w cechy i specyfikacje rowerów crossowych, przyjrzyjmy się szybko kluczowym czynnikom, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze roweru crossowego. 

– waga roweru,

– cena – rowery crossowe są w cenie od kilkuset do kilkunastu tysięcy złotych,

– wysokość – rowery są dostępne w różnych wysokościach, od takich samych jak rowery szosowe do wyższych niż rowery górskie. Możesz znaleźć wysokość roweru, która będzie dla Ciebie najlepsza, w zależności od Twojego wzrostu,

– biegi w rowerze crossowym – system przekładni ilość biegów. W zależności od doświadczenia i preferencji, zmieniaj biegi, aby zwiększyć lub zmniejszyć prędkość oraz ułatwić sobie jazdę,

– rozmiar kół – rowery zazwyczaj mają koła kilkunastocalowe, które są jednym z najbardziej powszechnych i popularnych rozmiarów w świecie kolarstwa.